Każdy mężczyzna musi mieć torbę, plecak czy teczkę, w której pomieści dokumenty, komputer i drugie śniadanie. Odpowiedzią na ich potrzeby są skórzane torby męskie, które mieszczą wszystkie skarby. Takie torby mogą mieć także formę plecaka. Czy sprawdzą się podczas spotkań? Wygodny i praktyczny plecak nie pasuje do bardziej eleganckiego ubrania, szczególnie u dojrzałego faceta. Dlatego coraz więcej mężczyzn decyduje się na torby. Co kupić?

O wyższości plecaka nad torbą. Nie tylko skórzane torby męskie

Noszenie plecaka to bardzo wygodne rozwiązania, które sprawdzi się podczas przemierzania miejskiej dżungli w drodze do pracy. Zapakujemy do niego kanapkę, butelkę z wodą, książkę a w razie potrzeby również laptop albo odzież sportową, gdy po południu planujemy wizytę na siłowni. Dzięki dużej liczby funkcjonalnych kieszonek tego typu skórzane torby męskie, jak te tutaj ułatwiają przechowywanie kluczy i dokumentów. Plecak jednak nie zawsze pasuje do bardziej oficjalnego stroju, zwłaszcza garnituru czy eleganckiego płaszcza. Nie tylko ze względów wizerunkowych, ale także praktycznych – ramiączka mogą bowiem wygnieść koszulę i marynarkę, a noszony na plecach w upalny dzień powoduje szybsze pocenie, a w konsekwencji mokre plamy na naszym stroju. Plecak pasuje do mniej zobowiązującego stylu ubierania – jeansów, koszulek, bluz czy sportowych butów. Jeśli chcemy nosić go także do garnituru czy eleganckiej koszuli wybierajmy plecak w stonowanych barwach, najlepiej ciemnych. Zdecydowanie unikajmy jaskrawych, kolorowych modeli sportowych. Dla miłośników stylowych gadżetów swoje propozycje przygotowują najwięksi światowi kreatorzy mody.

Co jest lepsze od plecaków? Może jednak skórzane torby męskie?

Eleganckiemu współczesnemu mężczyźnie eksperci doradzają porzucenie plecaka i wybór torby. Wielu mężczyzn niechętnie podchodzi do toreb, uznając je za typowo damskie gadżety, ale skórzane torby męskie wyglądają bardzo ładnie. Wyrób skórzany nie jest tani, ale z pewnością będzie służył przez wiele lat. Większość toreb robi się ze skóry naturalnej licowej, która jest delikatna i gładka. Czasami taką skórę się lakieruje, co czyni ją bardzo mocną i odporną. Skóra nubuk to również skóra licowa, jednak część lica w skórze nubuk została poddana delikatnemu zeszlifowaniu, co pozwoliło na uzyskanie ciekawej struktury skóry i delikatności w dotyku. Skóra zamszowa również ma usunięte lico, które dodatkowo zeszlifowano. Torby zamszowe świetnie pasują także do strojów w nieco luźniejszym, swobodnym stylu. Bardzo ważna jest wielkość torby. Warto wybierać modele na tyle duże, żeby zmieściły się tam zarówno dokumenty czy kanapka, jak i laptop. Skórzane torby męskie muszą mieć także sporo funkcjonalnych kieszonek i przegródek. Unikajmy produktów z dużą liczbą klamer, które nie są potrzebne w codziennym użytkowaniu, a tylko niepotrzebnie hałasują podczas noszenia. Najbardziej uniwersalne są torby w ciemnych kolorach: brązowe, czarne, granatowe, grafitowe czy khaki, pasujące do każdego stroju i nie brudzące się np. przy położeniu na ziemi.

Męska torba do pracy powinna być pojemna i praktyczna. Takie cechy ma plecak, który jednak jest nieco zbyt swobodny i nie pasuje do eleganckich stylizacji. Warto więc obejrzeć skórzane torby męskie, które są ładne i stylowe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *