Najczęściej grillujemy w okresie wiosenno-letnim. Jednak i wczesnojesienne dni września często nastrajają do spotkań ze znajomymi przy grillu. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby i jesienią miło spędzić czas w taki sposób – wieczory są jeszcze ciepłe, mimo że zmrok zapada dość szybko. Jednak, jeśli wcześniej przygotujemy się do grillowania, nawet wcześniejszy zmrok nie będzie nam straszny.

Jesienny grill ze znajomymi w ogrodzie – zadbaj o odpowiednie oświetlenie

Jesienią zmrok zapada o wiele szybciej niż latem. Dlatego oprócz potraw na grilla należy zadbać o odpowiednie oświetlenie miejsca, w jakim będzie odbywało się spotkanie z przyjaciółmi. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie lamp punktowych o wodoodpornych i mrozoodpornych oprawach. Takie lampy będą wymagały też specjalnych gniazdek, które będą miały również podobne parametry. Zmniejszy to znacznie ryzyko wystąpienia przepięcia w sieci elektrycznej. Najlepiej, jeśli okablowanie można ukryć pod ziemią lub w specjalnych prowadnicach. Innym, bezpieczniejszym rozwiązaniem, które sprawdzi się praktycznie o każdej porze roku, będą specjalne lampy solarne do ogrodu. Tego typu lampy mogą być wiszące lub stojące. Niekiedy dostępne są też niewielkie światełka punktowe lub łańcuchy świetlne, które czerpią energię z promieni słonecznych.

Urządzając wieczornego grilla w ogrodzie nie można zapomnieć o oświetleniu ścieżek, po jakich poruszać się będą goście. W przypadku mniej uczęszczanych ścieżek, gdzie oświetlenie nie musi być włączone cały czas można zastosować czujniki ruchu, które będą włączały oświetlenie jedynie wtedy, gdy ktoś wejdzie na ścieżkę.

Zbuduj odpowiedni nastrój dzięki światłu

Do miejsca, w jakim będzie odbywało się spotkanie ze znajomymi warto zastosować lampy o ciepłym świetle, które będą budowały miłą atmosferę, jednocześnie dobrze doświetlając wszystkie miejsca w ogrodzie. Zastosowanie zimnego i ostrego światła mogłoby wywołać niemiłe skojarzenia i zbyt wyostrzać cienie. To z kolei sprawiłoby, że miejsce spotkania nabrałoby mrocznego wyglądu.

Milą atmosferę pomogą zbudować też lampiony rozpraszające światło oraz sznury z kulami świetlnymi w beżowym i kremowym kolorze.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *