Głośnik bluetooth

Głośniki bluetooth mają tę zaletę, że są mobile i można wziąć je niemal wszędzie. Idealnie sprawdzą się na wycieczkach, podwórku a nawet wśród znajomych. Naprawdę jest w czym wybierać, ale czym się kierować, aby nie zrazić się przed tymi małymi urządzaniami?

 

Co zasila głośnik bluetooth?

Nie będziemy rozmawiać o cenie. Wiadomo, że głośnik za 200 zł będzie miał lepszą jakość od tego za 20 zł. Skupmy się na tym, co niewiele mówi osobie, która wcześniej nie miała styczności z tego typu głośnikami, czyli w pierwszej kolejności o baterii.

Zwróć uwagę, czy jest to głośnik z wbudowaną baterią, czy wymiennymi paluszkami. Ten pierwszy pozwoli ci ładować głośnik za pomocą ładowarki od telefonu, z kolei ten drugi umożliwi bezproblemową wymianę baterii, gdy się wyczerpią, np. podczas ogniska w lesie. Jednak większość głośników bluetooth ma budowane akumulatory dzięki czemu umożliwiają stałe podpięcie do sieci.  Zaletą tego rozwiązania jest to że głośnik może grać przez cały czas nie martwiąc się o baterię. Gdy jest potrzeby wystarczy go odpiąć od zasilania i pójść w drogę.  Bezprzewodowy głośnik jest tak zaprojektowany, aby grał od 5 do nawet kilkunastu godzin. Pamiętaj jednak, że wszystko jest uzależnione od głośności muzyki. Jednak lepiej mieć ze sobą pojemny powerbank, aby impreza w plenerze nie zakończyła się przed czasem.

dziewczynka z głośnikiem bluetooth

Dodatki i inne bajery

To, ze głośnik działa na bluetooth nie oznacza, że tylko w ten sposób może być połączony z urządzeniem. Przed zakupem zobacz, czy ma wejście jack, który pozwoli na połączenie z innym urządzeniem za pomocą kabla. Połączenie kablowe to na wydłużenie czasu pracy samego głośnika o kilka a czasem o kilkanaście minut.

Wygodnym rozwiązaniem jest obsługa NFC przez głośnik. NFC to sposób na szybkie sparowanie z innym urządzeniem, Wystarczy przybliżyć telefon do głośnika, aby ten automatycznie się z nim połączył. Nie trzeba wtedy szukać ustawień w telefonie, co często jest też kłopotliwe i czasochłonne.

Przyciski fizyczne

Mając do wyboru głośnik z przyciskiem przewijania, a tym bez, zawsze lepiej wziąć ten pierwszy. Wtedy niemal każdy, kto jest w pobliżu może sterować muzyką bez konieczności grzebania ci w telefonie. Przyciski na głośniku pozwalają na regulację głośności dźwięku, a także na zmianę utworów. Przyciski współpracują ze wszystkimi aplikacjami w telefonie, więc można także przełączać utwory w Spotify czy Tidial. Często tez głośnik jest wyposażony w przycisk odbierania rozmowy.

 

Głośnik jako sposób na rozmowy telefoniczne

Tego typu głośniki najczęściej są sparowane z telefonem.  Bluetooth działa w zasięgu 10 metrów, więc telefon równie dobrze może sobie leżeć w aucie albo w namiocie w plecaku, podczas gdy muzyka gra przy ognisku. Gdy ktoś spróbuje się z tobą skontaktować, w głośniku zacznie wydobywać się sygnał, a rozmowę możesz odebrać na głośniku i rozmawiać bez obaw. Same urządzenie bluetooth można równie dobrze wykorzystać podczas konferencji. Jednak w tym celu są inne, wyspecjalizowane głośniki

Bez obawy na deszcz

Jeżeli chcesz korzystać głośnika w plenerze, ważnym aspektem dla ciebie powinna być jego wodoodporność.  Zwróć uwagę, czy urządzenie ma certyfikat IP6X, który zabezpiecza go przed przypadkowym zalaniem przez deszcz lub piwo kolegi.

 

Jest głośnik, jest moc!

Moc głośnika bluetooth jest tak oczywista że spokojnie można o niej wspomnieć na końcu. Im więcej ma Watt (W) tym lepiej. Urządzenia mogą mieć wbudowane kilka głośników, przy czym najlepiej brać taki, który ma wbudowany także subwoofer. Jednowatowe głośniki są dla dzieci, najlepiej celować w zakup w głośniki o mocy przynajmniej 2x2W + subwoofer 3W. Oczywiście nie zastąpią ci one prawdziwych wielkoformatowych głośników, ale pozwolą bez wstydu odpalić muzykę w miejscu, gdzie nie ma prądu. Pamiętaj jednak, że im większa moc samego głośnika, tym będzie krótszy czas pracy na baterii.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *