sylwester w domu

Wielkimi krokami zbliża się koniec roku, a co się z tym wiąże, oczywiście zabawa Sylwestrowa! Po raz kolejny wpadamy w szał planowania w co się ubrać, jak uczesać, z kim się bawić, aby ta wyjątkowa noc zapadła na długo w pamięci. Jak zawsze zdania co do sylwestrowej nocy są podzielone. Jedni są miłośnikami sylwestrowych bali organizowanych w restauracjach, zajazdach, na salach bankietowych itp. kolejna grupa to klubowicze – imprezy w klubach to ich żywioł. A co ze starymi, poczciwymi domówkami?

Rzecz jasna nie odeszły do lamusa, jednak zanim zdecydujemy się na urządzenie hucznej potupanki, warto kilka razy zastanowić się czy Sylwester w domu to dobry pomysł. Jeśli klamka z decyzją „na tak” zapadnie, należy skrupulatnie zaplanować każdy szczegół począwszy od tego jak w tym czasie będzie wyglądało nasze mieszkanie, kogo zaprosić, czy jakie jedzenie podać. Każda kwestię rozważymy poniżej. Zapraszamy do lektury.

 Element dekoracyjny

Dekoracja to pierwszy szczegół, na którym warto się skupić. Jak mawiają, im mniej tym lepiej. Zbyt wiele przesadnych demokracji może przyprawić o zawrót głowy, bądź przysporzyć zbędnego sprzątania po sylwestrowej imprezie. Czym więc udekorować dom? W zupełności wystarczające będą w tym przypadku balony, ozdobne ledowe światełka czy też świece. Świetnie sprawdzą się też szafy wycięte z kolorowej bibuły.

Zadbaj o gości

Lista gości to kolejny punkt programu. To, kto zaszczyci nas swoją obecnością zależy oczywiście od tego jak duża imprezę sylwestrową planujemy urządzić. Zazwyczaj zapraszane jest najbliższe grono rodziny i przyjaciół, jeśli jednak dysponujemy większym metrażem i wszelkimi możliwościami możemy śmiało powiększyć grono imprezowiczów.

sylwester w domu

Muzyka jest sprawą kluczową

Muzyka, to również sprawa kluczowa. Każdy ma swój gust, a więc musimy być przygotowani na utworzenie obszerniejszej składanki zawierającej utwory z każdego gatunku, przy którym można się bawić. Trochę disco polo, domieszką popu, hip-hopu itp, a każdy uczestnik imprezy będzie czuł się komfortowo.

Na konie najważniejsze – jedzenie

Co z jedzeniem? To kwestia praktycznie rzecz biorąc kluczowa, w końcu jak się bawić z pustym żołądkiem?  Stare przesądy mawiają, że w sylwestrową noc każdy musi zjeść śledzia. Bez znaczenia jest to jak będzie on przygotowany; czy w oleju, occie czy śmietanie, śledź musi być!

Porzekadło mówi, że gwarantuje to pełny portfel przez kolejny rok. Ale nie samym śledziem człowieka żyje. Dobrym rozwiązaniem jest przygotowanie standardowego zimnego bufetu, tzn podanie wędlin, przekąsek takich jak sery pleśniowe, kabanosy, szaszłyki czy sałatki. Do tego można też przygotować sosy, np. czosnkowy, chrzanowy itd.

Prócz zimnego bufetu dobrze pomyśleć o daniu gorącym. Według własnych upodobań może to być barszcz z krokietem, strogonow, różnego rodzaju zapiekanki, co kto lubi. Jeżeli impreza szykuje się na większą ilość osób, można podzielić się obowiązkami. Część osób może odpowiadać za ciasta, inni za sałatki czy danie gorące. Odciąży to gospodarzy, a w całości może skomponować świetne menu.

Jak widać planowanie Sylwestra w domu nie jest kwestią bardzo zawiłą i można świetnie się bawić w gronie przyjaciół i rodziny. Jeśli wszystko zostanie odpowiednio dograne impreza będzie na prawdę udana!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *